Strefy wiedzy

Zasypki

Jeden kosmetyk o bardzo prostym składzie, minimalistycznej formule, a tak wiele zastosowań. Zasypki to wszechstronne preparaty, które są niezastąpione w codziennym życiu. Niezależnie czy chcemy zadbać o wrażliwą skórę naszego dziecka czy zwalczać swoją nadmierną potliwość, talki będą odpowiedzią i prostym, lekkim, bezpiecznym środkiem.

Prosta pielęgnacja skóry

Czasami zdarza się, że pieluszka podrażnia skórę niemowlaka, a nowe ubrania prowadzą do otarć i nieprzyjemnych wyprysków. W takich wypadkach zasypka lub talk stosowane są jako puder zapobiegający odparzeniom, zapewniający komfort . W naszym sklepie posiadamy także preparaty z dodatkowymi składnikami, takimi jak rumianek, mirra czy szałwia, które dodatkowo przyczyniają się do nawilżania oraz regeneracji naskórka. Talk może być wybawieniem dla kobiet, które nie zdążyły umyć włosów, a te nie wyglądają zbyt zachęcająco. Działa podobnie do suchego szamponu, usuwając nadmiar sebum i przywracając fryzurze lekkość.

Antyperspirant w proszku

Gdy klasyczne dezodoranty zawodzą, a my nadal borykamy się z ogromną potliwością, to pora sięgnąć po Zasypkę Antyperspiracyjną, która ma działania osuszające oraz ściągające. Jest przeciwgrzybiczna, antyseptyczna oraz posiada silne właściwości dezodorujące. Co ciekawe, można ją aplikować na fałdy skóry, pod pachy, a także na skórę pod biustem. Osoby, które często w towarzystwie proszone są o to, by nie zdejmować butów, mogą zastosować zasypki jako środek przeciwko potliwości stóp, a także osuszyć za jej pomocą obuwie.