Lato powoli, ale nieubłaganie dobiega końca. Dla nas wcześniej zachodzące słońce i deszcz za oknem to pierwsze zwiastuny jesieni. Dla naszej skóry to znak, że rozpoczyna się dla niej czas ulgi i odnowy. Warto wspomóc ją w procesie regeneracji zabiegami kosmetycznymi.
Latem zażywamy kąpieli słonecznych, wystawiamy buzię na działanie morskiego wiatru i pluskamy się w słonej lub chlorowanej wodzie. Nic dziwnego, że nasza cera jest odwodniona. Wraz z początkiem jesiennych miesięcy warto przywrócić cerze nawilżenie i blask. Jak to zrobić? Przede wszystkim wybierając zabiegi rewitalizujące i odżywcze. To pierwszy krok w procesie odnowy skóry.
Pozwala odbudować zasoby wody w skórze dzięki zastosowaniu preparatów zawierających kwas hialuronowy oraz zestaw witamin i mikroelementów. Te składniki aktywne wstrzykiwane są w głębokie warstwy skóry i poprawiają jej kondycję. Podczas zabiegu używa się strzykawki z bardzo cienką igłą lub specjalnego bezigłowego urządzenia, które wprowadza składniki aktywne w głąb skóry.
Skutek: odżywienie, odbudowa, regeneracja skóry, poprawa jej napięcia.
Zabieg jonoforezy, podobnie jak mezoterapia, ma za zadanie wprowadzić substancje czynne w głąb skóry. Różnica tkwi w metodzie. Podczas jonoforezy składniki aktywne wtłaczane są za pomocą sił pola elektrycznego.
Skutek: nawodnienie głębokich warstw skóry, zdrowy, rozświetlony wygląd.
Podczas sonoforezy substancje aktywne wtłaczane są w skórę za pomocą ultradźwięków. Zabieg powoduje mikromasaż, dzięki czemu poprawia się ukrwienie naskórka, a uszkodzone tkanki rozpoczynają procesy regeneracyjne.
Skutek: dotlenienie i nawilżenie skóry, odmłodzenie, ujędrnienie mięśni.
Preparat stosowany podczas zabiegu jest otrzymywany z krwi pacjenta. Zabieg rozpoczyna się od pobrania kilkunastu mililitrów krwi do specjalnych probówek i następnie na odwirowaniu jej. W ten sposób otrzymany preparat jest biokompatybilny z organizmem pacjenta. Osocze bogatopłytkowe stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które są niszczone przez promienie UV i przyspiesza proces regeneracji oraz aktywacji komórek macierzystych.
Skutek: regeneracja skóry, poprawa jej ukrwienia, wygładzenie zmarszczek.
Przebarwienia to plamy na ciele, które są skutkiem nadmiernej ekspozycji na słońce. Pojawiają się najczęściej na twarzy, w okolicy ust, na czole, dekolcie i dłoniach. Mają różną wielkość i nieregularny kształt. Najczęściej spotykane zmiany barwnikowe to piegi, melasma (ostuda) i przebarwienia pozapalne (np. potrądzikowe). Latem wszystkie te plamy pod wpływem słońca staja się bardziej widoczne i ciemniejsze. Aby je zlikwidować należy zacząć działać już wczesną jesienią.
To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. W jego trakcie dochodzi do kontrolowanego złuszczania skóry na skutek działania substancji pochodzenia biologicznego lub chemicznego. Dodatkowo peeling przenika w głąb skóry i pomaga w przebudowie kolagenu oraz elastyny.
Skutek: skóra staje się jaśniejsza, gładsza, bardziej napięta i oczyszczona.
To peeling mechaniczny, wykorzystujący głowice diamentowe lub korundowe. Polega na ścieraniu górnych warstw naskórka. Głębokość złuszczania może być kontrolowana dzięki regulacji przepływu podciśnienia kryształków. Takie usunięcie zrogowaciałego naskórka pozwala skórze się zregenerować i tworzyć nowe komórki.
Skutek: skóra staje się bardziej elastyczna i wygląda młodziej.
Używany w trakcie zabiegu laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia. Cera reaguje na nie i uruchamia proces ich gojenia. Dzięki temu wytwarza więcej kolagenu, który czyni ją zdrowszą, jędrniejszą i gładszą. Zabiegi laserowe najlepiej jest jednak odłożyć do momentu, gdy opalenizna po lecie samoistnie ustąpi.
Skutek: lepsze napięcie skóry, wygładzenie, poprawa kolorytu i zmniejszenie zmarszczek.
Wakacyjne promienie słoneczne nie oszczędzały także naszych włosów. Naruszyły ich strukturę i uszkodziły ochronną warstwę lipidową. Wskutek tego włosy po lecie stały się matowe, suche, łamliwe na końcówkach i zaczęły nadmiernie wypadać.
Mezoterapia skóry głowy zapewnia silne odżywienie i natychmiast regeneruje włosy. Zabieg polega na ostrzykiwaniu głowy preparatami o różnym działaniu, dopasowanymi do problemu. Można skorzystać z koktajli z peptydami, powodującymi wzrost lub z osocza bogatopłytkowego.
Skutek: odżywienie cebulek włosowych, likwidacja efektu matowych włosów, przywrócenie włosom gęstości.
Keratynowe prostowanie polecane jest zarówno włosom kręconym, falowanym, jak i prostym. Zabieg wykorzystuje kreatynę, która jest naturalnym budulcem naszych włosów, zapewniającym im elastyczność.
Skutek: odbudowa struktury włosa, odżywienie, wygładzenie.