kilka słów o nas

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” to ponad 70 lat tradycji polskiego przemysłu farmaceutycznego, oryginalnych polskich technologii oraz entuzjazmu i wiary w nasze możliwości. Przedsiębiorstwo powstało w 1945r. i jest dynamicznie rozwijającą się firmą branży farmaceutycznej. Potwierdza to przyznawany od wielu lat prestiżowy tytuł „Gazeli Biznesu”. Firma posiada Certyfikat GMP (Good Manufacturing Practise) na wszystkie produkowane formy leków oraz Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.
P.F. „Ziołolek” produkuje leki oparte na oryginalnych polskich recepturach, które w połączeniu z nowoczesnymi metodami wytwarzania dają dobre efekty w leczeniu i profilaktyce. Specjalizujemy się w produkcji leków dermatologicznych oraz soli musujących. Znaczną część portfolio „Ziołoleku” stanowią dermokosmetyki z linii LINODERM® oraz kosmetyki dla dzieci LINOMAG®. Firma jest jedynym producentem tych preparatów, już od pokoleń stosowanych do pielęgnacji skóry dziecka. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie także inne wyroby kosmetyczne, dermokosmetyki, suplementy diety i preparaty przeciwko insektom. Asortyment jest stale rozszerzany o kolejne nowości.
Główną misją firmy jest „Dobra Jakość”, a podstawą działania – nowoczesna technologia i najwyższe standardy zarządzania. Dzięki temu dostarczane na rynek produkty są zgodne z wymaganiami współczesnej medycyny, farmacji i kosmetyki.

nasza historia

 1945 – Założenie Spółdzielni „Herbaria” w celu hodowli i skupu ziół i produkcji leków roślinnych, „Herbaria” posiadała własną plantację ziół w Jeziorach Wielkich.

1949 – „Herbaria” przejmuje Spółdzielnię zielarską „Samopomoc Chłopska” w Poznaniu, reorganizacja rolnictwa powoduje, że decyzją rządową powstają tzw. PGR-y komasując wszystkie grunty rolne. „Herbaria” traci w ten sposób plantację w Jeziorach Wielkich i przestawia własną produkcję. Powstaje dział galenowy, syropów i ekstraktów. W tym samym roku „Herbaria” przekształca się w Farmaceutyczno-Chemiczną Spółdzielnię Pracy „Ziołolek”.

1951 – Przyłączenie do „Ziołoleku” „Almarii” utworzonej w 1945 – roku przez asystenta Katedry Farmakognozji Uniwersytetu Poznańskiego, mgr farm. Henryka Młodeckiego i Franciszka Lewickiego, mającej siedzibę w Poznaniu przy ul. Garbary 78.

1952 – Przyłączenie do „Ziołoleku” decyzją Ministerstwa Przemysłu Rolnego i Spożywczego istniejącego od 1936 roku „Laboratorium Homeopatyczno-Biochemicznego dr.Willmara Schwabe”, mającego siedzibę w Poznaniu przy al. Marcinkowskiego 26.

1965 – Przyłączenie do „Ziołoleku” Spółdzielni im. 22 Lipca w Poznaniu wraz z oddziałem produkcyjnym przy ul. Fabrycznej 31.

1998 – Po kilku latach inwestycji związanych z koniecznością dostosowania się do nowych przepisów o warunkach wytwarzania leków, „Ziołolek” uzyskuje Koncesję Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej na wytwarzanie środków farmaceutycznych lub materiałów medycznych dla produkcji niesterylnej form stałych, płynnych i półpłynnych.

2000 – Powstaje Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” sp. z o.o. powołane z majątku i woli członków Spółdzielni Pracy „Ziołolek” w celu kontynuowania tradycji lokalnego przemysłu farmaceutycznego w trudnych warunkach rynku europejskiego.

Obecnie – stały i dynamiczny rozwój we wszystkich dziedzinach działalności firmy